Biuro

Przechowywanie dokumentów

Biuro to nie tylko miejsce, w którym się pracuje i przyjmuje klientów, ale również miejsce, w którym przechowuje się akta i dokumenty. W jaki sposób zapanować na stertami akt, aby były one szybko odnajdywane? Co może nam w tym pomóc?

Już na etapie urządzania każdego biura powinniśmy przywiązywać szczególną uwagę nie tylko do rozmieszczenia mebli w pomieszczeniach, ale również zapewnienia ich odpowiedniej ilości. Każdy z naszych pracowników powinien otrzymać miejsce pracy składające się nie tylko z biurka i krzesła, ale również własne miejsce do przechowywania akt. Najlepiej sprawdzają się tutaj oczywiście szafy i przechowywanie dokumentów w segregatorach.

Meble do biura – jakie szafy?

Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy tutaj od ilości dokumentów, którymi muszą się nasi pracownicy posługiwać. Im mamy ich więcej, tym więcej mebli powinniśmy zastosować w naszym biurze.

Szafy zamykane?

Osobna kategoria mebli biurowych są oczywiście szafy zamykane. Co prawda zamków meblowych nie można traktować jako zabezpieczających przed kradzieżą, jednak w codziennym użytkowaniu z powodzeniem się sprawdzą chroniąc nasze dokumenty przed innymi pracownikami, którzy nie powinni mieć do nich dostępu lub zbyt wścibskimi klientami.

Podsumowując, o odpowiednie przechowywanie dokumentów i warunki do tego należy zadbać już na etapie projektowania danego biura. Meble są jednym z tych elementów, które tworzą całe biuro i ciężko jest je zmieniać w późniejszym czasie. Można ewentualnie dostawiać kolejne szafy, jednak muszą być na nie przewidziane stosowne miejsca w biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *