Porady

Meble do biura – gotowe czy na wymiar?

Decydując się na stworzenie własnego biura lub przynajmniej wymianę starych mebli zawsze staniem przed jednym wyborem – czy kupić gotowe meble z salonów meblowych czy też nawiązać współpracę ze stolarzem, którzy przygotuje nam meble na wymiar. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Które z nich jest tańsze?

Wbrew pozorom na tak postawione pytania nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od warunków danego pomieszczenia oraz naszych indywidualnych preferencji i oczekiwań.

Meble ze sklepu

Decydując się na meble ze sklepu mamy możliwość nabycia określonych systemów meblowych. Przeważnie wybór konkretnych mebli biurowych wchodzących w skład danego systemu jest ograniczony i dostępny w kilku podstawowych barwach. Jednocześnie jednak decydując się na taki system mamy swobodną możliwość dokupowania kolejnych mebli wraz z rozwojem naszego biura. Co również istotne, czas dostarczenia mebli to przeważnie maksymalnie kilka dni roboczych (przy mniejszych zamówieniach mogą być dostępne od ręki z magazynu danego sklepu).

Meble na wymiar

Drugą z możliwości jest nawiązanie współpracy z fachowcem, który stworzy meble do naszego biura na wymiar. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, iż w ten sposób możemy wykorzystać niemal całą dostępną przestrzeń biurową – np. stworzyć szafki o niestandardowej szerokości pasujące do wnęk w ścianach czy też szafki pasujące do kątów pomiędzy kolejnymi ścianami. Decydując się na meble na wymiar mamy możliwość również swobodnego wyboru drzewa, z którego maja być wykonane, jak również jego barwy i wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *